January 23, 2022
Portali Shprehja

Foden, çfarë komenti si 10-vjeçar për Balotellin: Një fëmijë i madh… (video)

Një video e papublikuar po qarkullon këto orë në rrjetet sociale. Shumë i ri, Phil Foden, ndoshta vetëm 11 vjeç në atë kohë, kishte dhënë një opinion për Mario Balotelli. Djaloshi anglez, tashmë te Manchester City, ishte pyetur nga Gian Luca Rossi për qendërsulmuesin italian të ekipit të parë.

Përgjigja e atij që është bërë sot një nga futbollistët më të rëndësishëm në botë ka qenë padyshim kurioze dhe, në një farë kuptimi, largpamëse. “Balotelli është në ekipin e parë të Manchester City. Çfarë mendojnë anglezët?” – ishte pyetja e shtruar për Foden.

Tact Watches

I riu iu përgjigj drejtpërdrejt: “Ai është një lojtar i fortë, por jashtë fushës sillet si një fëmijë i madh…” Një koment që, në retrospektivë, doli i saktë. Sot Foden po gdhend një hapësirë ​​shumë të rëndësishme për veten në futbollin europian me “qytetarët” dhe Anglinë.

.

Të Ngjajshme

NEDIM BAJRAMI | Shqiponja kuqezi mrekullon Serie A, tani Empoli kërkon 15 mln euro (VIDEO)

admin

Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

admin

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Leave a Comment