August 11, 2022
Portali Shprehja

Forcat ruse sulmojnë qytetin qendror të Ukrainës, 5 të vrarë dhe 25 të plagosur

Pesë persona janë vrarë dhe 25 janë plagosur në një sulm me raketa ruse në një shkollë fluturimi në qytetin qendror të Ukrainës Kropyvnytskyi të enjten, tha guvernatori rajonal.

Kropyvnytskyi është në rajonin Kirovohrad, shkruan BBC.

Guvernatori  tha se dy raketa goditën hangarët në qytetin qendror të Ukrainës rreth orës 12:20 me kohën lokale.

Raikovych tha se të plagosurit po trajtohen, duke shtuar se lëndimet e tyre nuk ishin të rënda sa t’u rrezikonin jetën.

.

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment