14 C
Skopje
October 20, 2019
Tech

Ford u bën thirrje shoferëve të rikthejnë modelet “Focus”

“Serbatori mund t’u deformohet dhe shoferëve mund t’u shfaqet një nivel i gabuar karburanti, e madje edhe rënie e fuqisë tërheqëse”, thotë Ford në njoftimin e tyre.

Problemi është më i gjerë se aq, pasi një tjetër thirrje është bërë në tetor, dhe kanë kthyer rreth 1.5 milionë makina të tilla për t’u bërë të njëjtin riparim.


Top Channel

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Paralajmëron Samsung, problem tek S10 dhe Note 10

shprehja

NASA: Pesë asteroidë pranë tokës, me shpejtësi 85.000 km/orë

shprehja

Kujdes! Samsung e pranon: Telefonin tuaj S10 mund ta hapi kushdo

shprehja