December 2, 2020
Portali Shprehja

Formacioni: Reali i ndryshuar krejtësisht, Zidane arnon skuadrën e tij

Real Madridi ka një ndeshje shumë delikate ditën e sotme kundër Villarreal në transfertë. Ndeshja do të zhvillohet prej orës 16:15, ndërsa trajneri francez ka publikuar formacionin e tij titullar.

Numri një i stolit ka publikuar dhe formacionin e tij titullar. Nacho dhe Varane do të luajnë në qendër të mbrojtjes në mungesë të Sergio Ramos. Carvajal rikthehet në krahun e djathtë dhe Mendy në tëmajtë.

Hazard dhe Odegaard e nisin nga minuta e parë pas rikthimit nga dëmtimi. Lucas Vazques e nisi nga minuta e parë, ndërsa në krahun Isco, Vinicius, Asensio dhe Rodrygo janë në stol.

Sulmi do të udhëhiqet nga Mariano në mungesë të Benzema dhe Lukas Jovic. Reali është krejtësisht i ndryshuar dhe ka marrë një fytyrë tjetër.

.

Të Ngjajshme

Ferdinand: Ja si Klopp po kopjon Ferguson-in jashtë fushës

admin

Capello zbulon prapaskenën: Ishte një lojtar që nuk e doja, por më pas…

admin

Celtic në kaos para Milan-it: Do ta kuptoja klubin, po të më kishte shkarkuar

admin

Leave a Comment