January 27, 2021
Portali Shprehja

Francë: Barazimi i parë vjen hidhur për PSG. Nuk mjaftojnë Neymar-Kean (VIDEO)

Nuk mjafton Neymar dhe Kean për të mposhtur Bordeaux, që merr 1 pikë të merituar dhe me vlera në fushën e PSG, pasi e pa veten në avantazh shumë shpejt por edhe u përmbys më pas nga furia e kampionëve.

Megjithatë, në pjesën e dytë, miqtë gjetën forcën të barazojnë dhe me një goditje nga distanca shënuan golin e 2-2. Me gjithë tentativat e vendasve për ta fituar, ndeshja u mbyll në barazim, që është edhe i pari në kampionat për djemtë e Tuchel.

Lille ka shansin që në rast fitore t’i arrijë me 25 pikë në renditje, në krye natyrisht.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment