January 28, 2022
Portali Shprehja

FSK largon 70 copa të minave në një pyll në Gjakovë

Policia e Kosovës raporton që një person ka njoftuar që në një pyll të një fshati në Gjakovë, kishte hasur disa mjete të pashpërthyera.

E pas daljes së njësive policore dhe ato të FSK-së në vendin e ngjarjes, kanë bërë tërheqjen e 70 copave të mjeteve të dyshuara (minë E-3).

Tact Watches

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në pyll të fshatit kishte hasur në disa mjete të pashpërthyera. Njësia policore ka bërë sigurimin e vendin të ngjarjes, ndërsa njësitet e FSK-së për deminim, kanë bërë tërheqjen e 70 copë mjeteve të dyshuara (minë E-3) në mënyrë të sigurte”, thuhet në raport./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

​Arrestohen dy të dyshuar për rrëmbimin e një 33-vjeçari në Drenas

admin

Një fëmijë ther me thikë një burrë në Dragash

admin

Arrestohet i dyshuari për tentim-vrasje në Prishtinë

admin

Leave a Comment