June 22, 2021
Portali Shprehja

Futbollisti i parë nga Shqipëria që do të luajë për Kosovën – Iliria News Agency

Pavarësisht se jemi mësuar t’i shohim futbollistët nga Kosova teksa mbrojnë ngjyrat e Përfaqësueses së Shqipërisë, me listën e sotme të publikuar nga selektori Bernard Challandes, ka ndodhur e kundërta.

Në listën e Challandesit, për dy miqësoret kundër Guineas më 8 qershor dhe Gambisë më 11 qershor, figuron edhe emri i mbrojtësit Gledi Mici.

Futbollisti i cili luan aktualisht te Prishtina, karrierën e tij futbollistike e ka filluar te Kamza dhe zotëron pasaportën e Shqipërisë.

Ai është ftuar për herë të parë nga përzgjedhësi i Kosovës, për të qenë pjesë e skuadrës për dy miqësoret e qershorit.

Sipas rregullave të FIFA-s, në ndeshjet miqësore nuk është e nevojshme pasaporta. Kësisoj, Mici mund të bëhet futbollisti i parë nga Shqipëria që luan për Kosovën, në rast debutimi.

Të Ngjajshme

Italia heq maskat në ambientet e hapura nga 28 qershori – Iliria News Agency

admin

Tërmet i fortë me magnitudë 5.7 në Greqi, ja ku ishte epiqendra – Iliria News Agency

admin

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment