November 28, 2022
Portali Shprehja

Gafa e Dembele cmend rrjetin, shikoni çfarë humb ylli i Barçës (Pamjet)

Barcelona i ka thënë lamtumirë Gerard Pique, i cili ka vendosur të tërhiqet nga futbolli, me një fitore 2-0 kundër Almeria-s në javën e 13-të  të kampionatit spanjoll.

Ndeshja e luajtur në Camp Nou është vendosur në pjesën e dytë nga golat e realizuar nga Ousmane Dembele në minutën e 48-të dhe nga Frenkie de Jong në të 62-ën.

Megjithatë, gjatë ndeshjes ka pasur edhe disa gaime nga ana e katalanasve. I pari është bërë nga Robert Leëandoëski, i cili ka humbur një penallti në minutën e shtatë.

I dyti është bërë nga autori i golit të parë, Dembele, i cili pasi ka kaluar portierin në zonën e rreptësisë nuk ka arritur të shënojë në mënyrë të pabesueshme.

Fatmirësisht dy gabimet e përmendura më lart nuk kanë pasur pasoja për ekipin e Xavi-t, që ka marrë pa shumë probleme tri pikër dhe është ngjitur në vendin e parë të renditjes me një ndeshje më shumë se Real Madrid.

GAFA E DEMBELE – VIDEO

.

Të Ngjajshme

Luis Enrique preket në konferencë kur e pyesin për vajzën: “Mendojmë se si do të jetonte çdo ditë…”

admin

“Tani po shijojmë sërish Botërorin, kush zbriti nga autobusi le të ngjitet…”

admin

Festa gjermane zgjat 30 sekonda, anulohet goli i Rudiger (PAMJET)

admin

Leave a Comment