5.1 C
Skopje
December 11, 2019
BLUE

Gafat e personazheve të televizionit qe do ju bëjnë të qeshni me lot!

Në jetën e përditshme të gjithë na ndodh që të ngatërrohemi e të bëjmë gafa gjatë kohës që flasim. Në moment mundohemi ta rregullojmë disi e të dalim nga gjendja e sikletit pasi gabimisht mund të kemi thënë një fjalë jo të përshtatshme.

Mbrëmjen e djeshme emisioni i njohur “Proçesin Sportiv” është hapur nga tenori i njohur Kastriot Tusha.

Menjëherë pas mbylljes së performancës së tij, moderatori Edi Manushi ka bërë një gafë, që po bën xhiron në rrjet.

Ai e ka prezantuar Kastriot Tushën, si Kastriot Çaushi, i cili është aktor.

Ai e ka prezantuar Kastriot Tushën, si Kastriot Çaushi, i cili është aktor.

Por mesa duket këtë gjë nuk e ka bërë aspak mirë, sepse në një pjesë të skenës vihet re që data e startimit të emisionit është shënuar gabim. Luana na ka çuar plotë 1000 vjet pas në kohë, ku në vend të 2019, është shkruar 1019.

Arbana ka postuar një foto nga ato të vërtetat. E shkujdesur, me flokët e çrregullta dhe pa filtra, moderatorja ka treguar si si është në të vërtetë.

“Unë e vërtetë (pa filtra, pa poza, flokët e çrregullt, sytjenat që duken, bateria e telefonit pothuajse po vdes dhe nuk më plas fare),”– shkruan Arbana Osmani në Instagram.

Pas kësaj një ndjekëse i ka korrigjuar gabimin me anglishten.

“Sikur të thoshe “The real me “- do ishte më bukur se “true me”,”- shkruan komentuesja.

Por, edhe Arbana Osmani i ka dhënë të drejtë në këtë rast, duke e mbështetur: “E drejtë”.

Artikuj të ngajshëm

Festë në familjen e Ramiz Lladrovcit

shprehja

Një nuse si e Emal Fejzullahut, këto veshje të saj kanê vleren e mijëra eurove!

shprehja

Befason këngëtari shqiptar: Unë dhe familja ime jetojmë me qira, nuk e kemi blerë ende shtëpinë

shprehja