June 27, 2022
Portali Shprehja

Galiani në Spanjë, kërkon sulmuesin e Real Madridit

Pas firmës me Andrea Ranokian, skuadra e Monzës, ka arritur marrëveshjen edhe me portierin Alesio Kranjo, i cili do të vijë nga Kaliari,  në formë huazimi me detyrim blerjeje, në rast sigurimi të mbijetesës.

Tact Watches

Kranjo do të kryejë vizitat mjekësore të hënën dhe do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me Monzën, ku do të përfitojë një pagë prej 1.2 milionë eurosh në sezon, teksa me të, Adriano Galliani blindon portën, pasi bëhet fjalë për një 28-vjeçar që numëron mbi 150 ndeshje në Serinë A.

Ndërkohë, Galliani pritet të zbarkojë këtë fundjavë në Madrid, ku do të takohet me mikun e tij të vjetër, Florentino Perez. Synimi i drejtuesit të Monzës është që të marrë në huazim sulmuesin spanjoll Borha Majoral, i cili e njeh mirë Serinë A, pasi ka qenë më parë edhe pjesë e Romës.

Dëshira e spanjollit është të qëndrojë në La Liga, megjithatë Galliani do të provojë të bind Perezin për huazimin, e më pas edhe Majorallin, duke i ofruar një rol të rëndësishëm në projektin e klubit të sapongjitur në elitën e Seria A.

.

Të Ngjajshme

Do të “sundojmë” në Ballkan, kërkojmë kushte më të mira

Visar Ganiu fle gjumë: Rruga “Ismail Kadare” në Seravë si në romanet e tij

admin

Mbyllet pa fitues përballja miqësore në mes Llapit e Makedonija Gj.P.

Leave a Comment