December 8, 2022
Portali Shprehja

GARETH BALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! Uellsi barazon, stadiumi çmendet (PAMJET)

SHBA dhe Uellsi jane duke zhvilluar ndeshjen e tyre te pare sonte ne Kupen e Botes ne Katar. Nje sfide me ritme te shpejta dhe raste por sidomos dyluftime. Amerika eshte duke luajtur me mire dhe ka gjetur edhe golin pas 36 minutash loje. Ai qe ka shenuar edhe sulmuesi i talentuar Weah, djali i legjendes…

GOLI I TIMOTHY WEAH – VIDEO

Ne pjesen e dyte, Uellsi ka shenuar golin e barazimit. Nga pika e bardhe e penalltise ka qene kapiteni Gareth Bale ai qe nuk ka gabuar. Ish-ylli i Real Madrid ka barazuar shifrat ndaj ekipit amerikan.

GOLI I BALE – VIDEO

Weah JR – I rritur në sektorët e të rinjve të New York Red Bulls dhe Paris Saint-Germain, më 3 korrik 2017 ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin francez, për një mandat tre-vjeçar. Ai debutoi në ekipin e parë më 3 mars 2018, në ndeshjen e ligës të fituar kundër Troyes.

Më 4 gusht 2018 ai ishte ndër golashënuesit në finalen e Superkupës së Francës në Shenzen në ndeshjen e fituar nga PSG 4-0 kundër Monakos, ndërsa më 12 gusht në vijim, në ditën e parë të kampionatit, ai shënoi golin e tij të parë në Liga 1. Më 7 janar 2019 u zyrtarizua kalimi i tij i huazuar te Celtic dhe në qershor 2019 ai u transferua te Lille.

Sulmues shumë i shpejtë dhe i fortë fizikisht. I disiplinuar taktikisht, për shkak të karakteristikave të tij ai është krahasuar me babain e tij George Weah, qe në Evropë ka veshur fanellat e Monacos, Paris Saint-Germain, Milan, Chelsea, Manchester City dhe Olympique Marseille. Ndërkombëtarisht, ai përfaqësoi kombëtaren e Liberisë. Ai u tërhoq nga aktiviteti konkurrues në moshën 36 vjeçare, në vitin 2002.

.

Të Ngjajshme

Konferenca për shtyp e Vinicius kthehet “virale”: ndodhet një mace dhe hidhet në tokë. Nisin polemikat (PAMJET)

admin

TIRANA FITON SUPERKUPËN | Vllaznia bie në fund, vendos i zakonshmi Redon Xhixha (PAMJET)

admin

ZYRTARE | Federata gjermane mer vendimin mbi Hansi Flick! Komunikata

admin

Leave a Comment