December 8, 2022
Portali Shprehja

Garsia përmes Sabalenka-s, deri te triumfi në Fort Vort

Tenistja franceze, Karolin Garsia është fituese e turneut Masters në Fort Vort të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pasi që në finale mundi Arina Sabalenkën me 2-0 në sete, ose 7-6, 6-4 dhe 6-4 në geme. Për tenisten franceze, e cila mban pozitën e 6-të në renditjen e fundit të VTA-s, është titulli i 11-të në karrierën e saj.

Garsia sipas mediave franceze, do të mbyll sezonin në vendin e katërt në renditjen e fundit të VTA-s, që do të jetë rangimi më i mirë nga viti 2018.

Kujtojmë se Karolin Garsia, triumfoi në turnetë e tenisit në Homburg, Varshavë dhe Sinsinati. Në kohë të njëjtë, ajo u bë francezja e dytë, e cila ka triumfuar në turneun e fundit, pas Ameli Morezmos, që ka trimfuar para 17 viteve.

.

Të Ngjajshme

Stojanovski: Buxheti 2023 nuk iu përgjigjet nevojave të qytetarëve

Katër të lënduar në një aksident trafiku në autostradën Shkup-Tetovë

admin

Pollozhani: Buxheti është peng i politikave ekonomike, mungon plani “B”

Leave a Comment