January 28, 2022
Portali Shprehja

Gashi para takimit me Zaevin: Ofrojmë shans për dalje nga kriza

Kryetari i partisë Alternativa para takimit me kreun e LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi se për te dhe partinë e tij është me rëndësi që të jenë pjesë e një qeverie e cila do të luftoj krimin dhe korrupsionin.

Gashi me këtë rast u shpreh se do të ofrojnë një shans që vendi të del nga kjo krizë dhe do të ndihmojë integrimin e vendit në strukturat euro-atlantike.

Tact Watches

“Për ne është me rëndësi të merremi veshtë konceptualisht e si do të vazhdojmë. Ju thash se Alternativa në mbledhjen e fundit ka mare vendim që ti jap shans daljes së vendit nga kriza dhe integrimittë vendit në BE. Ne mendojmë se 14 dhjetori ose janari është një shans historike. Është me rëndësi që të jemi pjesë e një qeverie e cila lufton krimin dhe korrupsion dhe punon në dobi të qytetarëve”, deklaroi Gashi.

Të Ngjajshme

Kovaçevski: Të jemi të zëshëm kundër antisemitizmit

admin

Maqedoni, mbyllja e termocentraleve me qymyr më së voni deri në vitin 2030

admin

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

admin

Leave a Comment