May 28, 2022
Portali Shprehja

Gati 64 mijë shikuesit e Roma-Leicester e duartrokasin! Ranieri preket, mezi mban lotët (Pamjet)

I gjithë Olimpico ne kembe për Claudio Ranieri. Trajneri ndoqi ndeshjen e Konferencës së Ligës ndërmjet Romës dhe Leicesterit në stadium, të dyja skuadrat që ai ka  drejtuar. Me klubin anglez fitoi Premier League ne vitin e mrekullise, me Romën jetoi vite intensive fillimisht si lojtar dhe më pas si trajner.

Kështu kur kamerat e stadiumit e inkuadruan në ekranet e mëdha, nisën ovacionet e përgjithshme të 63 939 shikuesve. Duartrokitje dhe zhurmë nga tifozët e Romës por edhe nga 3500 tifozët e Leicesterit të pranishëm në sektorin e mysafirëve.

Tact Watches

Një ovacion i pabesueshëm që sigurisht nuk e la indiferent Ranierin. Fillimisht u ngrit për të përshëndetur, pastaj mezi i mbajti lotët. I prekur nga ky homazh, trajneri vështirë se do ta harrojë këtë mbrëmje.

Trajneri roman – dukshëm i emocionuar – mori një ovacion të vërtetë nga dy tifozët, të dy të lidhur me dashuri me ‘Mbretin Claudio’ i cili drejtoi Giallorossi nga 2009 deri në shkurt 2011 dhe për disa muaj në 2019, por mbi të gjitha ai luan në Leicester’s. Fitorja historike e Premier League në 2016

.

Të Ngjajshme

Zbardhet fjalimi motivues i Ancelottit te Real Madridi para finales së Champions-it

admin

Pasi e përdori për t’u zgjedhur president, e flaku. Tani e quan skllav të parave, Messit i ikën truri nga Laporta: Qepe gojën!

admin

Finalja e 19 viteve më parë… Milan-Juventus dhe “festivali” i gabimeve nga pika e bardhë (pamjet)

admin

Leave a Comment