November 29, 2021
Portali Shprehja

Gazetarët zbuluan “Minierën” e kriptomonedhave! Policia iku nga vendi i ngjarjes, pa kontrolluar në detaje

Derisa gazetarët zbuluan se në QTQ të Shkupit po prodhoheshin kriptomonedha, policia nuk e pa të arsyeshme të hulumtojë dhe të kontrollojë nëse po vidhej rryma elektrike. Vetëm pas disa minutave pjesëtarët e policisë u larguan nga vendi i ngjarjes.
Ky objekt i përket familjes së Gabriel Bajramit, këshilltar në Qytetin e Shkupit.
Në pamjet brenda objektit në bodrumin e QTQ-së vërehet një sasi ë madhe të grafikeve që prodhonin kriptomonedha.

Por a janë dëmtuar afaristët e dyqaneve të QTQ-së nëse ka pasur vjedhje të rrymës.
Ata sot dolën për të treguar se në periudhën e fundit paguajnë fatura më të larta. Ata kanë menduar se shkaku është shtrenjtimi i rrymës, me që nuk kanë qasje në orëmatësit e rrymës elektrike.

Tact Watches

“Kemi orëmatës të rrymës që janë që në kohën e ish Jugosllavisë dhe ne atje nuk kemi qasje. Kemi qasje nëse drejtohemi me shkrim që të shohim orëmatësin. Ne nëse tani do të shkojmë të shohim orëmatësin nuk mundet. Ata e lexojnë, ata e shkruajnë vetëm për rrymën. Kemi fature llogarie, por për ngrohje dhe ujë nuk kemi dhe paguajmë në mënyrë paushallë”, deklaroi Emil Joskovski.

Sot u munduam të kontaktojm me drejtorin e Qendrës Tregtare të Qytetit dhe kërkuam faturat e fundit të rrymës elektrike, por drejtori nuk ishte në punë dhe nuk morëm asnjë përgjigje.
Ndërsa dje para mediave drejtori dje tha se do të marrë masa për personin që i ka vendosur makineritë për prodhimin e kriptomonedhave.

“Po nesër do të informohem me policinë dhe me organet të shohim se çfarë do të bëjmë më tej”, u shpreh drejtori i QTQ-së, Gjoko Trajçevski.

Por mbrëmë pasi gazetarët u larguan nga vendi i ngjarjes, dikush në mesnatë ka shkuar dhe e ka marr e gjithë makinerinë. Nuk dihet se si kanë hyrë brenda kur në ora 22h qendra tregëtare mbyllet.
TV21 është munduar të kontaktojë me ministrinë e Punëve të Brendshme, por nga atje nuk e panë të arsyeshme të na përgjigjen në pyetjet: Pse u largua policia? Si e kuptoi se nuk ka pasur vjedhje të rrymës, dhe pse policia nuk e kontrolloi vendin që ishte lajmëruar se ka prodhim të kriptomonedhave!

Të Ngjajshme

Në Spitalin “Pirogov” ka mbetur vetëm një person nga të lënduarit në aksidentin në Bullgari

admin

Keqpërdori pozitën zyrtare, arrestohet 40-vjeçarja nga Struga

admin

(VIDEO) Hapet provizorisht Rruga e Arbrit, pjesa e Maqedonisë së Veriut as që ka nisur

admin

Leave a Comment