January 23, 2022
Portali Shprehja

Gazetari Zeka për punën në RTK: Veç shkoj pi kafe në mëngjes e dal

Gazetari Milaim Zeka ka treguar se ka kontratë aktive në Radio Televizionin e Kosovës, por se i mungojnë kushtet për punë.

Tact Watches

Zeka thotë se çdo mëngjes shkon në punë e pi një kafe dhe largohet, pasi nuk ka vend për tu ulur.

Sipas Zekës, menaxhmenti ka futur njerëz të rinj në punë duke i lënë punëtorët e tjerë pa karrige e kompjuter.

“Unë e kam kontratën e punës në RTK, unë shkojë çdo ditë në punë pi kafe dhe dal a din pse, sepse unë nuk kam as karrige as nuk kam kompjuter thjesht nuk kam vend ku të ulem. Kanë pru njerëz të rinj e na kanë lanë neve pa karriga”, tha Zeka në kanal 10.

Të Ngjajshme

BE po shqyrton një model të ri udhëtimi, nuk do të ketë më rëndësi se nga vini

admin

Situata në Ukrainë, Britania paralajmëron për një tjetër plan të Rusisë

admin

Fyu Presidentin Erdogan, gazetarja arrestohet në orën 2 të mëngjesit

admin

Leave a Comment