May 23, 2022
Portali Shprehja

Georgievski : Krijuesi i parë i marrëveshjes së bashkëpunimit me Bullgarinë ishte Boris Trajkovski

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i OBRM-PDUKM-së, Ljubço Georgievski në “ClickPlus” tha se krijuesi i parë i marrëveshjes për bashkëpunim me Bullgarinë fqinje ishte ish-presidenti Boris Trajkovski.

Sipas Georgievskit, Trajkovski në atë kohë ishte zëvendësministër i Jashtëm.

Tact Watches

Ai theksoi se të gjitha gënjeshtrat në historiografinë maqedonase janë shpikur nga komunistët bullgarë në luftën kundër Vanço Mihajllovit.

“Më vjen keq që disa gjëra në historiografinë maqedonase ose thjesht nuk janë me interes ose nuk duam t’i lexojmë. Të gjitha ato gënjeshtra janë shpikur nga komunistët bullgarë në luftën kundër Vanço Mihajlovit”, tha Georgievski.

Të Ngjajshme

Panele “diellore” që ngarkohen natën: Si funksionojnë?

Shtatë lojtarë do të largohen nga Interi

Raundi i dytë i votimit në seancë plenare për Presidentin e ri të Republikës, duket se do të ezaurohet pa kandidatë

Leave a Comment