September 29, 2023
Portali Shprehja

Gërkovska: Letërnjoftimi digjital është bazë për digjitalizimin e shoqërisë

Zëvendëskryeministrja përgjegjëse për politikat e qeverisjes së mirë dhe kryetare e Këshillit kombëtar për transformimin digjital të shoqërisë, Sllavica Gërkovska, në emisionin “360 gradë” në Alsat, theksoi se për zbatimin efektiv dhe të plotë të digjitalizimit në vend duhet të aplikohet letërnjoftimi digjital, shkruan Alsat.

“Letërnjoftimi elektronik është çelës bazë, mjet bazë me të cilin mund të përdoren shërbimet digjitale në një shoqëri. Është e paparamendueshme të flitet për transformim digjital të shoqërisë pa e pasur mjetin bazë për këtë… letërnjoftimi elektronik do të na mundësojë qasje në të gjitha shërbimet elektronike”, thotë Grkovska./Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Akullnajat e Zvicrës në dy vitet e fundit janë shkrirë me 10 për qind

Turqia nis furnizimin me gaz natyror për Moldavinë

Zbulohet kush e vendosi tritolin te lokali i Noizy-t

Leave a Comment