September 18, 2020
Portali Shprehja

Gjarpëresha më e moshuar në botë arrin të riprodhohet pa ndihmën e mashkullit

Pitoni 62-vjeçar prodhoi shtatë vezë në kopshtin zoologjik St. Louis në Missouri të SHBA-ve, pavarësisht se nuk kishte pasur praninë e një mashkulli për të paktën dy vite, shkruan The Independent, transmeton lajmi.net.

Lindja bëhet akoma më e pazakontë kur i shtohet fakti se ky lloj i gjarprit zakonisht nuk shtrin vezët pas të 40’ave.

“Ajo patjetër do të jetë gjarpri më i vjetër që ne njohim në histori”, deklaroiMark Wanner, menaxheri i herpetologjisë në kopshtin zoologjik.w

Pitoni i pa emërtuar shtriu vezët më 23 korrik.

Marrja e mostrave gjenetike do të zbulojë nëse vezët janë riprodhuar seksualisht ose aseksualisht. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Këto janë 5 shenjat e horoskopit që kanë gratë me karakterin më të fortë

admin

Bëni kujdes se ku uleni: Një grua u hodh në ajër nga një kamion plehrash

admin

Një shofer humbi kontrollin dhe u përplas në një dyqan

admin

Leave a Comment