September 28, 2020
Portali Shprehja

Gjashtë të arrestuar në Mitrovicë, sulmuan fizikisht zyrtarët policor

Janë arrestuar gjashtë persona në Mitrovicë, pasi të njëjtit duke i fyer dhe sulmuar fizikisht i kanë penguar zyrtarët policor derisa ishin në kryerje të detyrës zyrtare.

Rasti ka ndodhur në Mitrovicë, të mërkurën në ora 00:30.

Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se njëri prej zyrtarëve ka pësuar lëndime trupore, ndërsa të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 24 orë.

Rasti është duke u hetuar. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Oficerët parandalojnë futjen e një telefoni në burgun e Prizrenit

admin

Gjykata në Gjilan i cakton masën e paraburgimit të dyshuarit për dhunimin e një të miture

admin

Vjedhje e rëndë në Garaqanicë dhe Prishtinë, hajnat vjedhin para dhe ari

admin

Leave a Comment