19 C
Skopje
October 19, 2018
Informacione Rajoni dhe Bota

Gjashtë të arrestuar për grushtimin e mjekut dhe teknikut në Suharekë

Ky sulm ka ardhur pas një bisede të tensionuar gjatë trajtimit të një të sëmuri.

“Gjatë trajtimit të një të sëmuri, pas një bisede të tensionuar ka ardhur deri tek sulmi i personave zyrtarë në kryerje të detyrës me ç’ rast janë grushtuar dhe rrëzuar në dysheme një mjek dhe një teknik”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia njofton se lidhur me rastin, në këto momente, policia i ka arrestuar gjashtë të dyshuar.

Po ashtu ata kanë thënë se janë në kontakt të vazhdueshëm me prokurorin e shtetit për të përcaktuar përfshirjen e secilit veç e veç dhe mbi bazën e të gjeturave gjatë hetimit të bëhet ndalimi i tyre.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Deputetët e LSDM-së heqin dorë nga diskutimi, pritet votimi për ndryshimet kushtetuese

shprehja

Deputeti i VMRO-së, Vasilevski paraqitet në Kuvend

shprehja

Muhiq: Nëse nuk votohet sot, do të thotë se nuk janë siguruar deputetët

shprehja