Gjatë shtatzënisë konsumoni sa më shumë fasule jeshile

Për gratë që janë shtatzëna, konsumimi i më shumë hekurit nga burimet bimore si spinaqi, fasulet, kungulli dhe fasulet e gjelbra duket se promovojnë pjellorinë, sipas Shkollës Mjekësore të Harvardit.

Studime të tjera kanë treguar një lidhje midis nivelit të pjellorisë së një gruaje dhe nivelit të hekurit që ajo konsumon, njofton Klan Kosova.

Ngrënia e ushqimeve të pasura me hekur, me vitaminë C si domatet, specat ose manaferrat mund të përmirësojnë nivelin e hekurit.

Marrja e duhur e acidit folik është gjithashtu e nevojshme gjatë shtatzënësisë për të mbrojtur fetusin nga defektet e tubit nervor. Një filxhan fasule jeshile siguron afërsisht 10 për qind të nevojave ditore të acidit folik dhe 6 për qind të hekurit.

Të ngjajshme

Zyrtari mjekësor kinez thotë se 60% e popullësisë mund të preket nga koronavirusi

shprehja

Thinjat e hershme paralajmërojnë sëmundje

shprehja

Përdorni muzikën si ndihmë për gjumë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë