7 C
Skopje
November 20, 2018
Jeta

Gjëja e parë që meshkujt shohin tek një femër

Tërheqja është një mister. Por një sondazh i realizuar sëfundmi është përpjekur për ta bërë disi më të kuptueshme këtë të fundit dhe ka zbuluar se cila është gjëja e parë që meshkujt vërejnë tek një femër.

Revista “Women’s Health” pyeti 6500 meshkuj të revistës “Men’s Health”, ndjekës në Twitter, se cila është gjëja e parë që shohin tek një femër.

Kështu, me 38 përqind të votave, gjëja e parë që një mashkull sheh tek një femër rezulton se është fytyra.

Në vend të dytë janë të pasmet, me 34 përqind, në vendin e tretë është gjoksi, me 18 përqind dhe më pas këmbët, me 10 përqind.

votimi-meshkujve

Artikuj të ngajshëm

Çiftet që vërtet e dashurojnë njëri-tjetrin shtojnë më shumë peshë

shprehja

Ushqimi numër 1 në botë për luftimin e alergjisë!

shprehja

Po, jam nënë e një vajze, por këtë gjë nuk ma kishte thënë askush deri më sot!

shprehja