May 28, 2022
Portali Shprehja

Gjenden 20 emigrantë në një fshat të Gjevgjelisë

20 emigrantë nga Siria, India dhe Pakistani janë gjetur mbrëmë në një veturë në hyrje të fshatit Prdejci të Gjevgjelisë.

Siç njofton MPB Maqedoni, zyrtarët policorë të stacionit policor për kalim kufitar dhe vëzhgim kufitar “Bogorodica” mbrëmë në ora 19:00 në dalje nga fshati Negorci i Gjevgjelisë kanë dhënë sinjal për ndalimin e një kamioni “Fiat Ducato” me targa të Shkupit, por automjeti nuk është ndalur. Më pas emigrantët janë gjetur në veturë në Prdejci.

Tact Watches

Mërgimtarët janë dorëzuar në Qendrën transitore “Vinojug” në Gjevgjeli për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa rasti është raportuar në prokurorin publik kompetent.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të dorëzohet kallëzim përkatës.

Të Ngjajshme

Borislavova: Do ta mbrojmë interesin bullgar deri në fund, çështja me Maqedoninë duhet diskutuar më konkretisht

admin

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

Leave a Comment