June 3, 2023
Portali Shprehja

Gjendet i vdekur një 36 vjeçar në një banesë në Prishtinë, rasti nën hetim

Një person është gjetur pa shenja jete sot rreth orës 05:00 në rrugën “Sokol Dobruna”, në Prishtinë.

Kështu tha për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe mjekët emergjent të cilët kanë konstatuar vdekjen  e viktimës të gjinisë mashkullore, 36 vjeç.

“Rreth orës 05:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në një banesë në rrugën ‘Sokol Dobruna’ në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe mjekët emergjent të cilët kanë konstatuar vdekjen  e viktimës, mashkull, 36 vjeç”, ka thënë Ahmeti.

Tutje ajo tha se mbështetur në informacionet e para, ka elemente që sugjerojnë që personi ka pas probleme të mëhershme shëndetësore.

“Mbështetur në informacionet e para, përkundër që ka elemente që sugjerojnë që personi ka pas probleme të mëhershme shëndetësore,  policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim mbi vdekjen si dhe  po vazhdon me ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes si dhe sqarimin e plotë të rastit. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet 25-vjeçari në Gjilan, policia i gjeti kokainë në vlerë 22 mijë euro

admin

Aksident mes një veture dhe këmbësori në Prishtinë

admin

Dhunë psikike ndaj gruas e fëmijëve – arrestohet i dyshuari që nuk përfilli urdhrin mbrojtës të Gjykatës  

admin

Leave a Comment