December 1, 2020
Portali Shprehja

Gjendje e rëndë në Gjermani, mbi 250 viktima për një ditë

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani janë shënuar 22 mijë e 964 raste të reja me Covid-19, raporton Bild.

Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i rasteve me koronav.iru në Gjermani shkoi në 902 mijë e 528, transmeton tv21.tv.

Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 254 viktima të reja dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia shkoi në 13 mijë e 884./21Media

Të Ngjajshme

Pas kritikave të shumta, Prizreni vendos që ta largojë shtatoren e Adem Jasharit

admin

Merkel: Nuk mund ta premtoj çeljen e negociatave me Shqipërinë

admin

Von Cramon: Nuk mjafton të bisedohet, duhet datë për vizat e kosovarëve

admin

Leave a Comment