September 29, 2020
Portali Shprehja

“Gjenerali” Van Gaal: Shijova Italinë e Mancinit, refuzova Milanin!

Trajneri holandez, Louis van Gaal, në një intervistë të tij theksoi pas fitores së Italisë me “Tulipanët” 1-0. Ai theksoi se ishte hera e parë që e adhuronte Italinë të luante.

“Për herë të parë, e shijova vërtetë Italinë duke luajtur, pasi më herët primare ka qenë mbrojtja për italianët. Kisha një mundësi të punoja në Itali, para se të shkoja te Barcelona. Milani më kërkoi.

“De Ligt? Është shumë i talentuar, por dhe i ri. Ai mund të bëhet më i mirë se Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci, por ka nevojë për kohë”, – tha trajneri.

.

Të Ngjajshme

Presidenti i njohur, ultimatum Barcelonës dhe Depay

admin

Kristalizohen vazot e Champions-it, të enjten shorti i fazës së grupeve (detajet e plota)

admin

Klopp: Ancelotti bëri “biznes” të mirë, nuk më intereson kreu tani për tani

admin

Leave a Comment