April 2, 2023
Portali Shprehja

Gjermani/ Sulmohet me armë zjarri qendra e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg, 7 të vdekur

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas të shtënave në Hamburg, raporton Deutsche Welle.

Të shtënat fatale u qëlluan rreth orës 21:00 në një qendër të Dëshmitarëve të Jehovait – një ndërtesë që përdoret për rite fetare.

Sipas informacioneve të mediave gjermane, shtatë persona u vranë dhe të paktën tetë të tjerë u plagosën.

Policia flet për një situatë të rëndë.

Popullsia u paralajmërua për “rrezik ekstrem” përmes aplikacionit të paralajmërimit të fatkeqësive.

Policia bëri thirrje për të shmangur zonën e prekur rreth Deelbwge. “Kërkoni strehim në një ndërtesë menjëherë,” tha ai. “Përdorni telefonin vetëm në raste urgjente ekstreme në mënyrë që linjat të mos shemben”.

Një zëdhënës i policisë tha: “Ne morëm telefonata rreth orës 21:15 se aty kishin qëlluar të shtëna”.

Oficerët aty pranë nxituan drejt kishës, madje dëgjuan një të shtënë tjetër kur hynë në ndërtesë! Sipas informacioneve të BILD, ata gjetën të vdekurin e shtatë në katin e sipërm.

“Deri më tani nuk ka të dhëna për një autor të arratisur”, tha zëdhënësi.

Të Ngjajshme

Vendimi për agjëruesit, kabineti i Alban Hysenit arsyetohet se është i vjetër (VIDEO)

admin

Skandal me linjën e ‘Wizz Air’, shtyhen fluturimet drejt Italisë – qytetarët presin me orë të tëra

admin

Rama për Thaçin: Vetë Biden e cilësoi si Washingtoni i Kosovës

admin

Leave a Comment