September 25, 2022
Portali Shprehja

Gjiganti turk konfirmon bisedat për angazhimin e Rashicës

Gallatasarai ka konfirmuar bisedimet me klubin anglez të Noruiçit për shërbimet e sulmuesit anësor Milot Rashica. Lojtari i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica pritet ta vazhdojë karrierën në Superligën e Turqisë te Galatasaray. Këtë e ka konfirmuar klubit turk me një postin në faqen zyrtare

“Kanë filluar bisedimet zyrtare me Noruiçin për transferimin e lojtarit profesional Milot Rashica në klubi tonë”, thuhet në njoftim.

Gallatasarai do ta ofrojë si huazim, por mund të jetë me mundësi blerje, sipas mediave turke. Rashica ka bërë karrierë edhe te klubet e njohura Vitese dhe Verder Bremen.

.

Të Ngjajshme

Scholz kërkon partnerë energjie në vendet e Gjirit

Përmbytjet nga shiu kthejnë rrugët e Indisë në lumenjë

Forumi i Biznesit: Më pak barriera tregtare dhe doganore, më shumë bashkëpunim

Leave a Comment