June 23, 2021
Portali Shprehja

Gjithsej 670 raste aktive me Kovid-19 në vend

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, dje u zvogëlua në 670, ndërsa ishin regjistruar vetëm 10 të sapoinfektuar  nga 2.825 testime. Autoritetet shëndetësore theksojnë se vaksinimi po jep rezultate dhe apelojnë të respektohen masat për mbrojtje. Në varësi nga numri i rasteve të reja, Komisioni për sëmundje ngjitëse do të sjellë vendime të reja për zbutje të masave restriktive.

.

Të Ngjajshme

ASH: Qeveria diskriminon zonat shqiptare, asnjë investim për rrugën Tetovë-Jazhincë

admin

I nxehti përvëlues përfshin Ballkanin, vendi ynë hyn në fazën portokalli

admin

Kodi Zgjedhor, vonohet propozimi i ndryshimeve

admin

Leave a Comment