January 16, 2022
Portali Shprehja

Gjobiten 106 shoferë për drejtim automjeteve nën ndikimin e alkoolit

Gjatë natës së mbrëmshme (08/09.01.2022) në periudhën nga ora 22:00 deri në ora 03:00 janë kryer kontrolle të intensifikuara për sanksionimin e shoferëve të cilët drejtojnë automjetin nën ndikimin e alkoolit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Janë gjobitur 106 vozitës janë.

Tact Watches

Prej tyre, 20 në territorin e SPB Manastir, 19 në territorin e SPB Ohër, 15 në territorin e SPB Shtip…

Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Apelojmë tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit dhe të kontribuojmë së bashku për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të Ngjajshme

Ende nuk ka vendim të ri si do të zhvillohet gjysmë vjetori i dytë

admin

“Nëse do debat me mua, fol maqedonisht” – Apasiev i drejtohet ashpër Ademit

admin

Për 1 muaj fatura e rrymës 100% më e lartë, qytetari ankohet për manipulim të orëmatësve

admin

Leave a Comment