January 30, 2023
Portali Shprehja

Gjobiten 148 vozitës në Shkup, 17 për vozitje të shpejtë

Në territorin e qytetit të Shkupit dje janë shqiptuar gjithsej 148 gjoba, në mesin e të cilave për vozitje të shpejtë 17, për vozitje pa patent shoferi 10, ndërsa janë shqiptuar dhe 12 sanksione për kalim në semafor të mbyllur.

Nga MPB-ja njoftojnë edhe për 14 sanksione për përdorim të celularit gjatë vozitjes, pesë masa për vetura teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara si dhe katër sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit…/Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Shkarkohet Danella Arsovska, nuk është më kryetare e BNJV-së

Finlanda shpresa të anëtarësohet në NATO së bashku me Suedinë

“Shënimi i përvjetorit të Goce Dellçevit”, Spasovski: Nuk do të lejojmë kurrfarë incidenti

Leave a Comment