January 23, 2022
Portali Shprehja

Gjobiten 158 shoferë në Shkup

Ministria e Brendshme dje ka vazhduar me intensifikimin e kontrolleve në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 158 masa.

Tact Watches

“30 sanksione për tejkalim të shpejtësisë, nëntë masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, 8 sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit, pesë masa për drejtim të automjeteve me defekte teknike dhe të paregjistruara.

Janë vendosur 18 masa për përdorimin e celularit, 10 sanksione për mospërdorim të rripit të sigurimit, 8 masa për mospërdorim të këmbësorëve, 37 për parkim të paligjshëm”, thonë nga MPB.

Nga MPB thonë se aksionet e intensifikuara të kontrolleve do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Të Ngjajshme

Vazhdon përballja me flakët në Manastir! Zjarrfikësit tentojnë shuarjen e zjarrit në fabrikën e bukës

admin

Maqedonia e Veriut kërkon lehtësira për hyrje në Kosovë

admin

Ngrirja e çmimeve vlen vetëm edhe 8 ditë

admin

Leave a Comment