September 29, 2022
Portali Shprehja

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njoftoi se gjatë ditës së djeshme në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 187 masa, prej të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 69 sanksione. Janë shqiptuar dhe 9 gjoba për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 12 gjoba iu shqiptuan vozitësve të motoçikletave, 5 për makina të paregjistruara dhe 5 të tjera për kalim në të kuqe në semaforë.

.

Të Ngjajshme

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

BE transferon mbi 5 milionë euro në buxhetin e Kosovës

Theret me thikë një i mitur në Shkup

Leave a Comment