February 1, 2023
Portali Shprehja

Gjobiten 92 shoferë në Shkup, 38 për vozitje të shpejtë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e qytetit të Shkupit janë regjistruar gjithsejtë 92 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: janë 38 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 13 për kalim në të kuqe në semaforë, tri sanksione për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit…shkruan Alsat.

Nga MPB njoftojnë se kontrollet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit.

.

Të Ngjajshme

Hulumtimet e shumta nuk kanë arritur në përfundime të sakta se deri në çfarë mase çajrat mund të shërojnë gripin dhe të ftohtin

Taravari: për ASH-në mbetet prioritet lufta kundër korrupsionit dhe funksionimi i shtetit të së drejtës

Sevilja forcohet me lojtarë nga Totenhami dhe Marseja

Leave a Comment