June 27, 2022
Portali Shprehja

Gjuajti me armë drejt veturës së një personi, arrestohet 24-vjeçari në Mitrovicë

Policia e Kosovës njofton se Hetuesit e Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë, kanë arrestuar një person me inicialet G.A., 24 vjeçar, pasi i njëjti dyshohet për veprën penale ‘Shkaktim i rrezikut përgjithshëm’ .

Mbështetur në hetimet fillestare dhe provat e siguruara, dyshimet e para janë ngritur se si pasojë e një zënke të mëhershme me ankuesin, i dyshuari mbrëmë rreth orës 23:00, nga vetura e tij ka shtënë me armë zjarri në drejtim të veturës së tij. Nga të shtënat nuk raportohet për të lënduar.

Tact Watches

“Në cilësi të provës materiale në vendin e ngjarjes është gjetur një predhë, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një armë e llojit pistoletë me tetë fishekë, e cila do t’ procedohet për ekzaminime të mëtejme”, thuhet në njoftimin për media.

Tutje, thuhet se të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të çështjes, ku pas intervistimit, të dyshuarit me aktvendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Rasti është iniciuar dhe po hetohet për veprën penale ‘shkaktim i rrezikut përgjithshëm’ . /Telegrafi/

Foto: Policia e Kosovës, Facebook

.

Të Ngjajshme

Policia në bashkëpunim me qytetarët në Prizren, arrin që t’i kap shtatë migrantë ilegal

admin

Vdekje e dyshimtë në Gjilan, një person gjendet pa shenja jete në rrugë

admin

Keqtrajtoi fëmijën e saj për më shumë se një vit, arrestohet nëna nga Mitrovica

admin

Leave a Comment