January 15, 2021
Portali Shprehja

Gjukanoviç fton Abazoviçin për një aleancë shtetndërtuese, shqiptari i përgjigjet ftohtë

Krerët e partive të koalicionit qeverisës po formojnë një aleancë shtetndërtuese, në të cilën do të ftohen Partia Social Demokrate dhe Lëvizja Qytetare URA, si dhe individë.

Rezultati i tij përfundimtar duhet të jetë krijimi i një qeverie të re në të cilën nuk do të ketë vend për partitë që mohojnë pavarësinë e shtetit të Malit të Zi, shkruan Vijesti.me.

Takimi u iniciua nga kreu i DPS-së Milo Gjukanoviç, i cili siguroi pëlqimin e partnerëve të tanishëm të koalicionit që pas verifikimit të mandateve parlamentare, ata nuk do të hyjnë në një aleancë me koalicionet që mohojnë shtetësinë e Malit të Zi.

Por URA, presidenti i të cilit është Dritan Abazovicc, përsëriti disa herë se ata do të respektojnë vullnetin elektoral të qytetarëve dhe se ata nuk do të hyjnë në një aleancë me DPS.

Të Ngjajshme

Hancock: Në pranverë mund të “shpëtojmë” nga koronavirusi

admin

Abazoviq tregon fuqinë edhe njëherë, arreston ambasadorin e Malit të Zi në Poloni

admin

Identifikohen viktimat e para të tërmetit në Kroaci

admin

Leave a Comment