4 C
Skopje
December 5, 2019
Informacione Vendi

Gjyle Çeliku i përgjigjet Muhamet Zekirit

Muhamed Zekiri paska thënë “Po t’mos ishin shqiptarët LSDM-ja s’do ishte n’pushtet”, por paska harru që as Pendarovski s’do ishte president!
Unë si qytetare shqiptare i pergjigjem, po t’mos ishte LSDM-ja, as BDI-ja s’do ishte me ty n’pushtet.
Lind pyetja kush humbi dhe kush fitoi nga kjo situatë?!
Sa bëri Stevo Pendarovski dhe Zoran Zaev për shqiptarët? Sa të burgosur shqiptarë amnistoi? Pse rastin Alfa dhe rastin e Kumanovës i harroi?!
Gjuha shqipe nuk u zyrtarizua dhe multietniciteti vetëm në platforma partiake u promovua… Kur do ndjehem unë qytetare e barabartë në këtë shtet?
Kam edhe shumë pyetje, por këto janë me të dhimbshmet për momentin…

Artikuj të ngajshëm

Nuk ka lënë vend te shqiptarët, BDI shqyrton mundësinë për koalicion me VMRO-në ose me LSDM-në!

shprehja

Lëvizja Besa fushatë për emrat e shkollave

shprehja

Haxhiu thotë se VV nuk pranon që në marrëveshje të futet edhe posti i Presidentit

shprehja