October 4, 2023
Portali Shprehja

Goditet për vdekje një këmbësor në Drenas

Një këmbësor ka humbur jetën sot në Drenas, pas goditjeve që ka marrë nga një veturë.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 10:40 kemi pranuar informatën se në rrugën “Xhevat Dogani”-Drenas, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale.Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, një këmbësor dhe një veturë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, tha ajo.

Ahmeti tha se vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK.

Tutje, ajo pohoi se aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësja e automjetit të përfshirë në aksident është arrestuar. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Pengojnë punëtorët e kontraktuar nga Komuna e Istogut, kanosin edhe zyrtarët policorë – arrestohen dy persona

admin

Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

admin

E kanosi me armë kolegun e tij, arrestohet një person në Shtime

admin

Leave a Comment