July 3, 2022
Portali Shprehja

GODITJA E MADHE | Koulibaly drejt Juventusit varet nga… Demiral! Por kujdes nga Barcelona

E ardhmja e Koulibaly te Napoli mbetet e pasigurt, me mbrojtësin 30-vjeçar që nuk i është përgjigjur propozimit të rinovimit të duke pritur nëse Barcelona do të bëjë një goditje zyrtare për blerjen e tij.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, qendërmbrojtësi senegalez do të dëshironte të luante për Barcelonën, e cila ka qenë e interesuar për ta blerë.

Tact Watches

Për këtë arsye, Koulibali ka vonuar t’i japë një përgjigje skuadrës së Napolit për rinovim për të cilën luan që nga vera e 2014-ës, duke pritur nëse Barcelona do të bëjë një lëvizje për ta blerë.

Sakaq, Tuttosport e jep edhe drejt Juventusit duke shkruar nje artikull sot: “Ndjenja është se Atalanta nuk do ta shlyejë kartonin e Merih Demiralit, por loja nuk ka përfunduar realisht. Ka kohë për të ushtruar opsionin deri të Premten dhe Atalanta synon të bëjë një përpjekje të fundit, nga sot në nesër, për të ulur shumën e rënë dakord për të drejtën e shpengimit.

Në fakt 20 milionë (bonus më i konsiderueshëm dhe një përqindje në rishitjen e ardhshme) mund të dekurajojë gjithashtu ata që vlerësojnë cilësitë e mbrojtësit turk: ​​42 paraqitje të përgjithshme në ligë, Champions League, Europa League dhe Coppa Italia, me dy gola dhe tre asistime. , konfirmoni se sa i rëndësishëm ishte qendra në pjesën e pasme me tre drejtime të Gasperinit.

Por ndoshta jo e mjaftueshme për të paguar një shumë të ngjashme: Atalanta nuk do të ushtrojë të drejtën e shpengimit, por do të përpiqet të ulë kërkesën e Juventusit sa më shumë që të jetë e mundur. Në rast se mes dy klubeve nuk gjendet një bazë marrëveshjeje (hipoteza për momentin më e besueshme) atëherë Demiral do të kthehet në bazë, pra në Continassa. Ku, megjithatë, ideja është se ai po kalon, duke kërkuar për një tjetër strehim.

Dhe mbi të gjitha në kërkim të një blerësi të gatshëm të paguajë një çmim të paktën të ngjashëm me atë të caktuar për shpërblimin: Newcastle ka qenë në gjurmët e Demiralit prej disa kohësh, gati të investojë edhe më shumë se 30 milionë për turkun.

Por ndërkohë, agjentët e mbrojtësit vazhduan, duke nisur një diskutim embrional për tregun e transferimeve me Interin (të cilët shikojnë përreth në rast të një lojtari të madh nga praparoja). Dhe nese keto para do te shkonin ne arkat bardhezi, do te provohej sulmi per Koulibaly!”

.

Të Ngjajshme

Operacioni 60 milionë që komplikon panet e Milan-it

admin

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Leave a Comment