December 5, 2022
Portali Shprehja

Goditja e Valverde përfundon në ballkon, ylli i Real-it bëhet viral në rrjetet sociale (Pamjet)

Ylli i Real Madridit, Federico Valverde u dhuroi tifozëve një top të ndeshjes falas kur një gjuajtje e tij përfundoi në një ballkon me pamje nga fusha e Rayo Vallecano-s.

Mesfushori ka shënuar disa gola spektakolarë këtë sezon dhe u përpoq të realizojë një tjetër gol të mrekullueshëm në në Estadio de Vallecas të hënën në mbrëmje.

Pas një goditje nga këndi të Real Madrid topi përfundoi te këmbët e Valverde-s, i cili realizoi ​​një goditje shumë të keqe dhe topi përfundoi jashtë stadiumit.

Dhe duke qenë se pas portës ka vetëm një bllok pallatesh dhe jo një tribunë, topi përfundoi në ballkonin e tifozëve, duke shkaktuar brohoritje dhe të qeshura të mëdha nga tifozët vendas.

Tre spektatorët që po ndiqnin ndeshjen u befasuan dhe një tifoz mund të shihej duke mbajtur topin. Por në vend që të përpiqeshin ta kthenin topin, grupi i tifozëve vendosi ta mbante atë si kujtim.

Ky episod i minutës së 90-të përmblodhi paraqitjen e Los Blancos teksa skuadra e Carlo Ancelotti-t pësoi humbjen e parë të këtij sezoni në kampionatin spanjoll.

.

Të Ngjajshme

JAPONIA GJEN GOLIN BEFASUES!!! VAR akordon, por legjenda gjermane kishte parashikuar gjithçka 1′ përpara… (PAMJET)

admin

Një Rolex një orë, dy avionë në muaj…; ja çfarë mund të blejë Ronaldo me rrogën te klubi i ri

admin

Shkallojnë fare serbët: Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për të na mundur, i pagoi nga 10 milionë dollarë…

admin

Leave a Comment