November 29, 2020
Portali Shprehja

Google Chrome paralajmëron për hakerët që po përdorin këtë virus për të sulmuar pajisjet tuaja

Të gjithë përdoruesit e Chrome dhe Chrome OS duhet të azhurnohen në versionin e ri sa më shpejtë, sepse ky virus e lejon hakuesin të qaset në të gjitha të dhënat në pajisjen përdoruese, shkruan “TheSun”, transmeton lajmi.net.

CVE-2020-15999 është emri që i është vënë virusit.

Chrome nuk ka treguar saktësisht se çfarë mund të bëhet me informacionet tuaja në rast se dikush fiton qasje në to përmes virusit në mënyrë që të shmangin hakerët e tjerë që mund ta kopjojnë idenë.

Pas të jenë azhurnuar përdoruesit në versionin e ri, ata do të japin më shumë detaje rreth virusit. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

admin

Në këto vende, telefoni ju lajmëron kur keni pranë dikë me Covid-19

admin

“Bisha” më të cilën do të udhëtojë presidenti amerikan, mund të përballojë çfarëdo sulmi

admin

Leave a Comment