September 24, 2020
Portali Shprehja

Greqia pezullon vizat për shqiptarët, ja deri në cilin afat

Ambasada greke në Tiranë ka bërë me dije se ka pezulluar procesin e dhënies së vizave.

Shkak është bërë sipas saj, masat kufizuese për parandaluar përhapjen e koronavirusit.

“Për shkak të masave kufizuese për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, procesi i lëshimit të vizave nga Autoritetet Konsullore Greke në Shqipëri është përkohësisht i pezulluar.

Si rrjedhojë, informojmë aplikantët e vizave që dëshirojnë t’u kthehen pasaportat e tyre, të kontaktojnë Autoritetet konsullore”, njofton ambasada./Syri.net

Të Ngjajshme

Mali i Zi zgjodhi kryetarin e ri të Kuvendit

admin

Spahiu: S’ka më akuj në mes të SHBA-së dhe Serbisë, i shkriu Trump

admin

Darkë dhe këngë mes Grenellit, Vuçiqit dhe Bërnabiqit në Beograd (VIDEO)

admin

Leave a Comment