14 C
Skopje
October 20, 2019
Offside

Grizman vonon shpalljen e klubit të ri, zbulohet shkaku

Gil Marin mban rolin e drejtorit të përgjithshëm të Atletiko Madrid dhe disa ditë më parë zbuloi se Antuan Grizman do të transferohet te Barcelona.

Diçka e tillë nuk po ndodh akoma dhe nuk ka asnjë koment nga klubi katalanas dhe sulmuesi francez. Shkaku? Klauzola e tij. 28-vjeçari ka një klauzolë largimi prej 200 milionë eurosh, por ne datë 1 korrik ajo zbret në 120 milionë.

Mediat spanjolle e lidhin heshtjen me këtë fakt dhe të gjithë janë të bindur se ditët e para të korrikut, Antuan Grizman do të zyrtarizohet si futbollisti më i ri i Barcelonës.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

VIDEO/ Kalibri i lartë, pasimi i mrekullueshëm nga këmbët e Emir Lenjanit

shprehja

“Old Trafford” në këmbë/ Rashford shënon ndaj Liverpool me… polemika

shprehja

VIDEO/ Ky gol “nuk mund të quhet” për Berishën, me Naingolan duhet të hapesh nga porta

shprehja