December 3, 2022
Portali Shprehja

Grupi pro-rus merr përgjegjësinë për sulmin kibernetik në faqen e Parlamentit Europian

Një grup pro-Kremlinit ka marrë përgjegjësinë për një sulm kibernetik në faqen e internetit të Parlamentit Evropian, tha presidentja e këtij institucionit.

“Parlamenti Evropian është nën një sulm të sofistikuar kibernetik. Një grup pro-Kremlinit ka marrë përgjegjësinë. Ekspertët tanë të TI-së po e kundërshtojnë atë dhe po mbrojnë sistemet tona”, tha në një postim në Twitter Roberta Metsola.

 

“Kjo, pasi ne e shpallëm Rusinë si shtet-sponsor të terrorizmit. Përgjigja ime: #SlavaUkraini”, shkroi ajo.

.

Të Ngjajshme

Hulumtim: Qytetarët s’duan të kenë fqinjë pjesëtarë të LGBT-së

Një tifoze largohet nga stadiumi, pasi bëri shqiponjën me duar (Video)

Aggeler: Korrupsioni vazhdon të pengojë përparimin e Maqedonisë së Veriut

admin

Leave a Comment