January 21, 2021
Portali Shprehja

Guardiola “blindon” City-s pas “shuplakës” së marrë në kampionat

Manchester City ka marrë fitoren e radhës mbrëmjen e së martës, pasi ka mundur 3-0 në shtëpi ekipin e Olympiaco-s në Champions League.

Pep Guardiola duket se e ka mësuar mësimin dhe ka blinduar mbrojtjen e Manchester City-t.

Që nga pesë shuplakat e marra kundër Leicester në kampionat, Qytetarët kanë pësuar vetëm tre gola në tetë ndeshjet pasuese, duke e mbajtur portën të paprekur në tri ndeshjet e fundit të luajtura në të gjitha kompeticionet.

.

Të Ngjajshme

RONALDO SHKRUAN HISTORINË! Juventusi fiton Superkupën e Italisë, Pirlo i merr trofeun mikut Gattuso (VIDEO)

admin

United përmbys Fulham, Pogba e kthen në krye me një gol të çmendur!

admin

SUPERKUPA: Pirlo nuk feston, Insigne shpërthen në lot (VIDEO+FOTO)

admin

Leave a Comment