January 27, 2022
Portali Shprehja

Guardiola likuidon edhe Chelsea, nis “arratisjen” në krye të Premier League

Manchester City ka vuajtur, por në fund ia ka dalë të fitojë sot, në ndeshjen e javës së 22-të të Premier League. Mysafir në “Etihad” ka qenë Chelsea, që i ndjek “qytetarët” e Guardiolës në renditje. Megjithatë, blutë e Londrës nuk e kanë ngushtuar dot diferencën e pikëve me vendin e parë, sepse janë mundur 1-0.

Fatin e kësaj supersfide tepër të luftuar e ka vendosur goli i belgut De Bruyne në minutën e 70-të. Një gol që vlen tri pikë tepër të çmuara për Manchestëer City, i cili konsolidon pozitat në kreun e renditjes. Për momentin, “qytetarët” kanë 56 pikë, 13 pikë më shumë se Chelsea. Një “arratisje” e konsiderueshme, që i jep qetësi Guardiolës dhe të tijve.

Tact Watches

Vlen të theksohet një fakt. Kevin De Bruyne tani ka shënuar 5 gola kundër ish-klubit të tij, Chelsea në Premier League. Mesfushori e ka bërë këtë gjë më shumë se çdo lojtar tjetër kundër bluve të Londrës, pasi kishte luajtur më parë me ta në këtë kompeticion.

 

.

Të Ngjajshme

Inter refuzon yllin e Liverpool-it, Inzaghi pret ish-lojtarin e tij

admin

Rodrygo zbulon sekretin e suksesit dhe objektivin e madh

admin

Ancelotti parakalon Juve dhe Chelsea për yllin e ri të kombëtares franceze

admin

Leave a Comment