Guardiola nuk është i lumtur me zërat që transferojnë Stones tek Arsenal – ja si përgjigjet

Ylli i Manchester City, John Stones, tash e disa kohë po lidhet me një kalim të mundshëm tek Arsenal.

Një pyetje lidhur me këto zëra i është drejtuar edhe trajnerit Pep Guardiola, i cili nuk e ka pritur aspak mirë, duke dhënë përgjigje mjaft interesante.

“Unë nuk do të flas për thashethemet rreth lojtarëve tanë, ose lojtarëve të tjerë” ka thënë Guardiola, transmeton lajmi.net.

“Ne do të blejmë 500 milionë lojtarë? Nuk do të përgjigjem për këtë” ka shtuar Pep.

Vështirë se City do të heq dorë nga Stones, duke pasur parasysh edhe mungesën e Aymeric Laporte, i cili po vuan nga një dëmtim. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

E konfirmon agjenti: Hysaj mund të largohet nga Napoli

shprehja

Dybala dhe Higuain dhurojnë ‘show’, Juventus prek çerekfinalen

shprehja

Real Madrid identifikon zëvendësuesin afatgjatë të Luka Modric

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë