January 23, 2022
Portali Shprehja

Gurdian zbulon 100 lojtarët më të mirë të 2021, “hakmerret” ndaj kampionëve të Europës

The Guardian ka publikuar klasifikimin e saj të 100 futbollistëve të vitit 2021.

Fituesi i renditjes është Robert Lewandowski, i cili ka dalë para Messi-t, dhe, në mënyrë surprizë, Mohamed Salah.

Tact Watches

Është në vendin e pestë i vetmi italian në Top 10, pavarësisht europianit, Jorginho i Chelsea-t, ndërsa Cristiano Ronaldo është i teti.

Romelu  Lukaku është i  11-ti, ndërsa mes 20 të parëve figurojnë vetëm dy italianë: Donnarumma i 12-ti dheChiesa i  17-ti, të pozicionuar mbrapa  Bruno Fernandes dhe Harry Kane.

Leonardo Bonuçi dhe Giorgio Chiellini janë edhe mbrapa Pedri-t, në vendin e 22-të dhe të 24-t, ndërsa Barella është vetëm një pozicion para Mason Mount.

Për The Guardian, Verrati meriton vendine  36-të, Simon Kjaer të 54-in, mbrapa portieri të Aston Villa-s, Emiliano Martinez.

Mes të tjerëve janë Zlatan Ibrahimovic (56), Dusan Vlahovic (57), Lorenzo Insigne (62), Ciro Immobile (66), Leonardo Spinazzola (73, mbrapa Marcos Llorente dhe Jude Bellingham…), Marcelo Brozovic (81), Duvan Zapata (83) dhe Joakim Maehle (96).

.

Të Ngjajshme

NEDIM BAJRAMI | Shqiponja kuqezi mrekullon Serie A, tani Empoli kërkon 15 mln euro (VIDEO)

admin

Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

admin

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Leave a Comment