November 27, 2020
Portali Shprehja

Haaland feston çmimin me “poker”, Dortmund përmbys Herthan dhe “kërcënon” Bayern-in

Erling Haaland e ka nisur ditën e sotme duk e u shpallur Golden Boy, çmimi prestigjioz që jepet nga Tuttosport për futbollistin më të mirë Under 21, dhe e ka mbyllur duke realizuar katër gola në Bundesliga.

Gjiganti norvegjez ka qenë protagonisti absolut i ndeshjes së fituar 5-2 nga Borussia Dortmund kundër Hertha Belrin në javën e tetë të kampionatit gjerman.

Një ndeshje që është zhbllokuar në minutën e 33-të nga vendasit me një gol të bukur të  Cunha-s, autor edhe i golit të dytë të Hertha-s, dhe që është përmbysur në pjesën e dytë nga miqtë me katër gola të Haaland. Goli tjetër i verdhezinjvë është realizuar nga Guerreiro.

Kjo fitore e ka ngjitur Dortmund në vendin e dytë me 18 pikë, vetëm një larg Bayern-it kryesues.

.

Të Ngjajshme

Zbulohet premtimi “bom*ë” i Laportës për presidencën e Barçës

admin

Borussia ngre “murin” kundër Real Madridit për Haaland

admin

Lamtumira e fundit për Maradonën, varroset pranë babait dhe nënës së tij (detajet)

admin

Leave a Comment